Projenin Adı: ViProje Rdvv yazılımı 2011 V3

 Projenin Yayınlandığı Tarih: 31 October 2011 12:41 PM


Uzun zaman önce hazırladığım yazılımlarımdan birini daha sizlerle paylaşıyorum. Tüm rdvv versiyonlarında çalışabilecek, karşılama mesajı, ekran koruyucu mesajı, şifre koruma ve zaman aşımı özellikleri ile çok daha gösterişli bir program oldu.

Dört adet hex dosyası paylaştım. İkisi Türkçe ikisi İngilizce menülere sahip. Tsa5511 de bulunan referans kristaline göre hex seçiyorsunuz. Yani 3.2mhz ve 6.4mhz referanslara göre hazırladım. Dört hex de 16x1 lcd ekran için tasarlandı. 16x2 versiyonlarını çok yakında test edip paylaşacam. Yazılımı ilk hazırlama sebebim direklerde kendine ait olmayan cihaza karışılmasın ve çalınsa da şifreyi bilemediğinden işine yaramaması düşüncesi ile başladım. Neden kullanıcıya özel özellikler olmasın diye düşündüm. Karşılama ve ekran ledi söndüğünde karşılama mesajı yazmaya devam etsin istedim. Ekran ledini otomatik sönün istedim. Menü şifre girişli olunca zaman aşıcıda olmalı dedim. Zaman aşıcıda koydum. Derken baya güzel bir şey ortaya çıktı. Hex i yüklerken eeprom verilerinden 0010 satırından size özel şifrenizi gire bilirsiniz. Menü şifre koruma özelliğini kullanmak istemiyorsanız şifrenizi 0000 yaparak bu özeliği iptal edebilirsiniz.

Yazılımı yüklerken dikkat etmeniz gereken ic-prog pic'e yazma işleminden sonra doğrulama yapar. Doğrulama yaptırdığınız takdirde pic silinir. Programı doğrulamayı kapatmalısınız. Bunu da Ayarlar > Seçenekler > Programlanıyor menüsünden doğrulamayı kaldırın.

Kamera Görüntüsü

Ekran Görüntüleri

İC-Prog Ayarları

Yazılımın Bulunduğu Zip

ViProje_V3.ZiP


ViProje  ViProje Rdvv yazılımı 2011 V3

www.000webhost.com